Sužinokite kiek gi reikia išgerti vandens žmogui per dieną.
Esame girdėję, jog per dieną suaugusiam žmogui reikėtų išgerti nemažiau nei aštuonias stiklines vandens. Neseniai atliktame ir paskelbtame tyrime mokslininkai nustatė, kad kasdien suvartojamo vandens kiekis labai skiriasi, priklausomai nuo amžiaus, lyties, aktyvumo ir klimato. Naujausias tyrimas rodo, kad nėra visiems tinkančios vienos rekomendacijos ir nėra patikimų įrodymų, kad tai turėtų būti būtent aštuonios vandens stiklinės.
Sparčiausia vandens apykaita stebima 20-30 metų vyrų ir 20-55 metų moterų organizme. Vyrams ji ima lėtėti sulaukus 40-ies, o moterims – 65 metų.
Naujagimių vandens apykaita yra greičiausia, skaičiuojant procentais nuo viso organizme esančio vandens, – tokiame amžiuje kasdien pasikeičia apie 28 procentus organizme esančio vandens.
Panašiomis sąlygomis vyrai kasdien suvartoja maždaug puse litro vandens daugiau nei moterys.
Pavyzdžiui, 20 metų vyrui, kuris nesportuoja, sveria 70 kg, kur drėgnumas siekia 50 proc., o vidutinė oro temperatūra – 10°C, per parą reikia apie 3,2 litro vandens.
To paties amžiaus nesportuojančios moters, gyvenančios toje pačioje vietoje, vandens poreikis bus apie 2,7 litro per dieną.
Naudojant dvigubai daugiau energijos per dieną, paros vandens poreikis padidėja maždaug litru.
Su kiekvienais papildomais 50-čia kilogramų kūno svorio vandens poreikis padidėja 0,7 litro per dieną.
50 procentų padidėjęs santykinis oro drėgnumas padidina vandens suvartojimą 0,3 litro.
Kai kurie tyrime dalyvavę žmonės išsiskyrė itin dideliu vandens poreikiu – 13 moterų, kurios išgerdavo daugiau nei 7 litrus per dieną, buvo sportininkės, besilaukiančios būsimos mamos arba gyveno karštame klimate, o 9 vyrai, suvartodavę daugiau nei 10 litrų per dieną, buvo itin aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys asmenys.
Tyrimas patvirtino ir keletą akivaizdžių hipotezių. Pavyzdžiui, kad sėdimą darbą patalpose su kontroliuojama temperatūra išsivysčiusiose šalyse dirbančių žmonių vandens poreikis yra mažesnis nei fizinį darbą dirbančių ar besivystančiose šalyse gyvenančių žmonių.
Ar kada pagalvojote, koks svarbus, nepakeičiamas ir gyvybiškai reikalingas mūsų gyvenimui ir sveikatai yra vanduo?
Organizmui reikalingas vanduo. Be jo neįmanoma normali medžiagų apykaita. Kuo vaikas jaunesnis, tuo jo organizmas vandeningesnis, tuo svarbiau nuolat papildyti jo vandens atsargas.